Kontakta oss

Ledning BESAB Gruppen AB

BESAB AB, utför specialisttjänster inom berg, betong och grund
BESAB Viva AB, utför kund- och behovsanpassade lösningar för anläggningar i marin miljö
BESAB Maskin AB, tillhandahåller specialanpassade entreprenadmaskiner för berg-, betong och grundarbeten
BESAB Teknik AB, tillhandahåller tekniska konsulttjänster och bedriver forskning och utbildning
BESAB Fastigheter AB, äger och förvaltar fastigheter för koncernens behov

Ledningsgrupp

Christian Kleen

CEO/VD
christian.kleen@besab.se
072-969 09 59

Roger Starck

Roger Starck

vVD, Grund
roger.starck@besab.se
070-553 34 03

Gustav Cederholm

vVD, Berg & Betong
gustav.cederholm@besab.se
076-823 96 73

Per Carlsson

CFO
per.carlsson@besab.se
073-086 34 39

Daniel Lillieroth

Regionchef Berg & Betong Väst & Syd
daniel.lillieroth@besab.se
070-244 69 73

Pär Fjellström

Regionchef Berg & Betong Öst & Norr
par.fjellstrom@besab.se
070-552 09 57

Malin Eriksson

Kvalitets- och Hållbarhetschef
malin.eriksson@besab.se
076-118 99 91

 

 

Rani Isa

Regionchef Grund Öst & Norr
rani.isa@besab.se
070-531 79 00

Niclas Brogren

BESAB Viva AB, VD
niclas.brogren@besabviva.se
072-570 40 30

Jimmy Markusson

BESAB Maskin AB, COO/Verksamhetschef
jimmy.markusson@besab.se
072-218 93 66

Styrelse

Sofia Regestad

Ordinarie ledamot, Ordförande

Mats Rydhede

Ordinarie ledamot

Lars-Göran Dahlqvist

Ordinarie ledamot

lg.dahlqvist@besab.se

070-552 09 08

Gustav Cederholm

vVD, Berg & Betong
gustav.cederholm@besab.se
076-823 96 73

Erik Palmgren

Ordinarie ledamot

Christian Kleen

CEO/VD
christian.kleen@besab.se
072-969 09 59