Kontakta oss

Kontakt

Nedan finner du adresser till respektive kontor och kontaktpersoner för respektive teknikområde.
Ring oss på 031-742 70 00 eller skicka oss ett mail till info@besab.se.

Filtrera kontaktpersoner:

Administration Berg & Betong Grund Besab Maskin Styrelse Ledningsgrupp

Administration

Caroline Johansson

Ekonomichef
caroline.johansson@besab.se
070-258 80 73

Ewa Lundin

HR-Chef
ewa.lundin@besab.se
031-742 70 13

Therese Askenström

Kvalitet/miljö/arbetsmiljö
therese.askenström@besab.se
070-856 30 40

Agneta Thor-Saar

Information, marknad, kundservice
agneta.thor@besab.se
031-742 70 12

Heli Othbäck

Personalsamordnare
heli.othback@besab.se
070-899 56 04

 

Berg & Betong

Gustav Cederholm

Affärsområdeschef, Ordinarie ledamot, vVD
gustav.cederholm@besab.se
076-823 96 73

Tommy Ellison

Teknisk chef, Berg och Betong
tommy.ellison@besab.se
031-742 70 05,070-552 09 22

Pär Fjellström

Arbetschef Öst & Norr
par.fjellstrom@besab.se
08-444 34 62,070-552 09 57

Daniel Lillieroth

Arbetschef Väst & Syd
daniel.lillieroth@besab.se
070-244 69 73

Thomas Eriksson

Thomas Eriksson

Specialborrning

Produktionschef
thomas.eriksson@besab.se
070-586 45 20

Grund

Roger Starck

Roger Starck

Affärsområdeschef, Ordinarie ledamot, vVD
roger.starck@besab.se
08-444 34 63, 070-553 34 03

Morgan Andell

Arbetschef Väst och Syd
morgan.andell@besab.se
070-689 21 06

Rani Isa

Arbetschef Öst & Norr
rani.isa@besab.se
070-531 79 00

Nicklas Björkblom

Produktionschef Öst/Norr

nicklas.bjorkblom@besab.se
070-652 09 15

Johan Olovsson

Johan Olovsson

Teknikansvarig/Geotekniker
johan.olovsson@besab.se
076-534 91 21

Thomas Eriksson

Thomas Eriksson

Specialborrning

Produktionschef
thomas.eriksson@besab.se
070-586 45 20

Besab Maskin

Niclas Wallström

Niclas Wallström

Förråd Öst
niclas.wallstrom@besab.se
070-250 83 76

Björn Enström

Björn Enström

Maskin Öst
bjorn.enstrom@besab.se
070-816 10 94

Sigge Johansson

Maskin/förråd Väst
sigge.johansson@besab.se
072-512 44 50

Styrelse

Rolf Jonsson

Ordinarie ledamot, Ordförande

Christian Kleen

Ordinarie ledamot, CEO/VD
christian.kleen@besab.se
072-969 09 59

Gustav Cederholm

Affärsområdeschef, Ordinarie ledamot, vVD
gustav.cederholm@besab.se
076-823 96 73

Roger Starck

Roger Starck

Affärsområdeschef, Ordinarie ledamot, vVD
roger.starck@besab.se
08-444 34 63, 070-553 34 03

Lars-Göran Dahlqvist

Ordinarie ledamot

lg.dahlqvist@besab.se

070-552 09 08

Erik Palmgren

Ordinarie ledamot

Ledningsgrupp

Christian Kleen

Ordinarie ledamot, CEO/VD
christian.kleen@besab.se
072-969 09 59

Gustav Cederholm

Affärsområdeschef, Ordinarie ledamot, vVD
gustav.cederholm@besab.se
076-823 96 73

Roger Starck

Roger Starck

Affärsområdeschef, Ordinarie ledamot, vVD
roger.starck@besab.se
08-444 34 63, 070-553 34 03

Caroline Johansson

Ekonomichef
caroline.johansson@besab.se
070-258 80 73

Ewa Lundin

HR-Chef
ewa.lundin@besab.se
031-742 70 13

Faktureringsadress BESAB

Tagenevägen 7
422 59 Hisings Backa
leverantorsfaktura@besab.se

Faktureringsadress BESAB Maskin

Tagenevägen 7
422 59 Hisings Backa
leverantorsfaktura@besabmaskin.se

Göteborg, huvudkontor

Tagenevägen 7
422 59 HISINGS BACKA
031-742 70 00
info@besab.se

Stockholm

Instrumentvägen 2
194 51 UPPLANDS VÄSBY
08-444 34 60
info.sthlm@besab.se

Sundsvall

Björneborgsgatan 49
854 61 Sundsvall
070-688 68 97
torbjorn.andersson@besab.se