Kontakta oss

BESAB Stockholm

BESAB hjälper dig med förstärkning, tätning & byggande i berg i Stockholm med omnejd. Vi jobbar även med grundläggning/grundförstärkning med slagna och borrade stålpålar och betongreparationer. Kontakta oss om du vill veta mer.

Filtrera kontaktpersoner:

Grund Berg & Betong Verksamhetsstöd Besab Maskin Ledningsgrupp Styrelse

Grund

Roger Starck

Roger Starck

Affärsområdeschef, vVD
roger.starck@besab.se
070-553 34 03

Rani Isa

Regionchef Öst & Norr
rani.isa@besab.se
070-531 79 00

Nicklas Björkblom

Arbetschef Öst & Norr

nicklas.bjorkblom@besab.se
070-652 09 15

Jörgen Gustafsson

Produktionschef Väst & Syd
jorgen.gustafsson@besab.se
070-514 21 41

Thomas Eriksson

Thomas Eriksson

Specialborrning

Produktionschef
thomas.eriksson@besab.se
070-586 45 20

Berg & Betong

Gustav Cederholm

Affärsområdeschef, vVD
gustav.cederholm@besab.se
076-823 96 73

Pär Fjellström

Regionchef Öst & Norr
par.fjellstrom@besab.se
070-552 09 57

Daniel Lillieroth

Regionchef Väst & Syd
daniel.lillieroth@besab.se
070-244 69 73

Thomas Eriksson

Thomas Eriksson

Specialborrning

Produktionschef
thomas.eriksson@besab.se
070-586 45 20

Tommy Ellison

Teknisk chef, Berg & Betong
tommy.ellison@besab.se
031-742 70 05,070-552 09 22

Verksamhetsstöd

Per Carlsson

CFO
per.carlsson@besab.se
073-086 34 39

Heli Othbäck

HR-Chef
heli.othback@besab.se
070-899 56 04

Ewa Lundin

Lönechef
ewa.lundin@besab.se
076-142 70 13

Malin Eriksson

Kvalitets- och Hållbarhetschef
malin.eriksson@besab.se
076-118 99 91

 

 

Agneta Thor-Saar

Säkerhetschef
Information, marknad, kundservice
agneta.thor@besab.se
031-742 70 12

Besab Maskin

Conny Karlsson

Chef BESAB Maskin AB
conny.karlsson@besab.se
070-377 91 17

Niclas Wallström

Niclas Wallström

Maskin/förråd Öst
niclas.wallstrom@besab.se
070-250 83 76

Sigge Johansson

Maskin/förråd Väst
sigge.johansson@besab.se
072-512 44 50

Ledningsgrupp

Christian Kleen

CEO/VD
christian.kleen@besab.se
072-969 09 59

Per Carlsson

CFO
per.carlsson@besab.se
073-086 34 39

Gustav Cederholm

Affärsområdeschef, vVD
gustav.cederholm@besab.se
076-823 96 73

Roger Starck

Roger Starck

Affärsområdeschef, vVD
roger.starck@besab.se
070-553 34 03

Malin Eriksson

Kvalitets- och Hållbarhetschef
malin.eriksson@besab.se
076-118 99 91

 

 

Rani Isa

Regionchef Öst & Norr
rani.isa@besab.se
070-531 79 00

Pär Fjellström

Regionchef Öst & Norr
par.fjellstrom@besab.se
070-552 09 57

Daniel Lillieroth

Regionchef Väst & Syd
daniel.lillieroth@besab.se
070-244 69 73

Styrelse

Sofia Regestad

Ordinarie ledamot, Ordförande

Mats Rydhede

Ordinarie ledamot

Lars-Göran Dahlqvist

Ordinarie ledamot

lg.dahlqvist@besab.se

070-552 09 08

Erik Palmgren

Ordinarie ledamot

Christian Kleen

CEO/VD
christian.kleen@besab.se
072-969 09 59

Faktureringsadress BESAB

Tagenevägen 7
422 59 Hisings Backa
leverantorsfaktura@besab.se

Faktureringsadress BESAB Maskin

Tagenevägen 7
422 59 Hisings Backa
leverantorsfaktura@besabmaskin.se

Stockholm

Instrumentvägen 2
194 51 UPPLANDS VÄSBY
08-444 34 60
info.sthlm@besab.se

Göteborg, huvudkontor

Tagenevägen 7
422 59 HISINGS BACKA
031-742 70 00
info@besab.se

Sundsvall

Björneborgsgatan 49
854 61 Sundsvall
070-688 68 97
torbjorn.andersson@besab.se